+421 918 184 369
office@veve.sk
náš facebook LinkedIn
Tradícia od r. 2006
Skúšobná hodina
na vyžiadanie
ŠKOLIACE STREDISKO
Ružová dolina 25, Rozadol
Parkovanie pri objekte

Motivuje Vás láska? A nielen na Sv. Valentína?

Láska nielen hory prenáša, ale i motiváciu (v učenie) poháňa.

 

Keďže sa nám blíži ten slávny deň Svätého Valentína, rada by som sa pozrela na motiváciu z hľadiska lásky. V minulosti sa sviatok sv. Valentína na Slovensku neoslavoval. V súčasnosti všetky marketingové kroky vedú k pripomenutiu a oslave sviatku sv. Valentína už od polovice januára. Včera som kráčala nákupným centrom, keď som zrazu zbadala výklad s blikajúcim červeným prestreleným srdcom. Aj v sekunde mi preletelo hlavou, či sme zväčšili portfólio ponúkaných služieb v rámci nákupného centra. Až následne mi napadlo, že termín Svätého Valentína sa nám pomaly ale isto blíži a od nás je očakávané sa na to patrične pripraviť. Rezervácia stola v príjemnej reštaurácii nemôže byť realizovaná na poslednú chvíľu. Minulé roky som zaznamenala, že aj 2 týždne vopred je neskoro.

Ktorý z jazykov, by ste volili za jazyk lásky?

Keďže portfólio našich jazykov pokrýva aj tie exotickejšie, máme skúsenosť, že práve gréčtina, arabčina, holandčina i španielčina a taliančina ide od ruky, keď sa v pozadí-popredí nachádza práve ten pomyselný láskyplný motivačný faktor.  Platí to však aj opačne. Viete koľko rodených lektorov vyučuje práve v našej jazykovej škole a ako sa k nám dostali? Zaviala ich sem láska k jednej z našich množstva krásnych slovenských dám ?. Slovo dalo slovo a už boli aj absolvované skúšky úspešne zavŕšené certfikátom k výučbe cudzích jazykov.

Je láska naozaj tak silný motivačný faktor, že prekoná jazykovú bariéru?

I podporí motiváciu natoľko, že sa jazyk konečne naučím? Jazykovú školu vediem 15 rokov a skúseností s rôznymi typmi výučby mám mnoho. Skúseností s rôznymi typmi žiakov mám takisto mnoho. Keď sa zamyslím nad tými tisíckami ľudí, s ktorými som prišla do kontaktu cez záujem študovať jazyk a pozriem sa na vec naozaj zoširoka, nedá mi vyselektovať to množstvo, ktoré bolo hnané a lačné po štúdiu práve z hľadiska lásky a porozumenia tomu druhému z inej krajiny.  

Láska vs. kurz gréčtiny?

Keďže ponúkame široké portfólio jazykov, pozorovaním môžem posúdiť, že motivačný faktor učenia sa cudzieho jazyka závisí od konkrétneho typu jazyka. Ktorý jazyk vyhral štatút „jazyka lásky“ u našich študentov? Jednoznačne grécky. Akú máme motiváciu tam? Nespočetné množstvo ostrovov lákajúcich dovolenky chtivých turistov, množstvo historických úkazov a miest, prekrásne pláže...? Predpokladajte, že sa nemýlime a dovoľte nám s určitosťou tvrdiť, že neodškriepiteľný počet kamarátok, mileniek, manželiek, priateliek je práve u pánov gréckej národnosti.

Je to láska? Je to túžba porozumieť svojmu milovanému? Je to pocit zadosťučinenia voči svojmu milému? Či ide naozaj iba o ten pomyselný motivačný faktor lásky, ktorý nás ženie vpred a dodáva nám schopnosť prekročiť hranice našej lenivosti.

Lektorka Katka by vedela rozprávať o množstve milých dám rôznej vekovej kategórie, ktoré sa jej na hodinách vystriedali. Tie, ktoré hodiny aj preplakali, či už od radosti alebo strasti. Každopádne vieme s určitosťou povedať, že tie boli schopné sa naučiť jazyk takmer dokonale a veľmi rýchlo.

A keď už máme ten lásky čas, zoberme to s humorom a komplexne. Poďme sa učiť bez ohľadu na to, či Svätý Valentín je alebo nie je aktuálny. Život nám dáva veľa príležitostí, ale čas plynie rýchlejšie ako sme schopní vnímať. Preto nečakajte a poďte sa učiť cudzie jazyky do jazykovej školy, bez ohľadu na deň Svätého Valentína.

...Alebo predsa len z lásky? Z lásky k jazyku..., cudzincovi...?....to už necháme na Vašu voľbu.

Samozrejme, nechceme všetkých hádzať do jedného vreca a preto držíme palce práve tým výnimkám, ktoré potvrdzujú pravidlo.

Ak by vás zaujímali ďalšie európske i exotické cudzie jazyky, ktoré sú aktuálne v kurze. Pozrite si sekciu jazykové kurzy


Odučili sme
10 000 +
Hodín
Mali sme
1 000 +
Žiakov
Vyhotovili sme
1 000 +
Prekladov
Top