Certifikát z angličtiny či iného jazyka vám v živote dokáže pomôcť!

Certifikát z angličtiny či iného jazyka vám v živote dokáže pomôcť!

Znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka je dnes už základnou požiadavkou vo viac než polovici pracovných inzerátov. Nejde však o jedinú oblasť, v ktorej tieto vedomosti môže človek uplatniť. Cudzie jazyky v dnešnom prepojenom svete otvárajú mnohé dvere, ktoré by ináč ostali zatvorené. 

U nás v jazykovej agentúre VEVE dáme každému absolventovi našich kurzov certifikát o ich úspešnom zvládnutí. Vedeli ste, že takýto doklad vám v živote dokáže výrazne pomôcť

Práve na túto tému sme napísali tento blog. Dozviete sa v ňom, okrem iného, že napríklad taký certifikát z angličtiny využijete nielen pri hľadaní práce, ale napríklad aj pri sťahovaní sa.

NÁŠ TIP: chcete si overiť naše kvality predtým, než sa zapíšete na jazykový kurz? Rozumieme a máme pre vás pripravené riešenie sité na mieru. Bezplatnú skúšobnú hodinu so skúseným lektorom – dohodnite si termín a vyskúšajte, aké to je učiť sa s VEVE.

Certifikáty posunú vaše CV na vyššiu úroveň

Začnime spomínanou prácou, pretože ide azda o najvýraznejšiu oblasť, v ktorej vám certifikát z angličtiny, nemčiny či iného cudzieho jazyka môže pomôcť.

Dnešný svet je čoraz viac globalizovaný. V preklade: je čoraz viac prepojený, nielen vnútri krajín, ale aj medzi nimi. Aj slovenské spoločnosti majú často dodávateľov a partnerov za hranicami. Pri komunikácii s nimi teda potrebujú, chtiac-nechtiac, využívať cudzí jazyk.

Aj z tohto dôvodu si dnes mnohí zamestnávatelia cenia viacjazyčnosť uchádzačov. Nuž a práve jazykový certifikát slúži ako konkrétny dôkaz vašich znalostí. Tým, že si ho uvediete v životopise (samozrejme pravdivo), sa už pri výbere kandidátov na pohovor stávate atraktívnejšou voľbou.

Predovšetkým (ale nielen) v nadnárodných či medzinárodných spoločnostiach. Ale aj takých, ktoré možno zatiaľ pôsobia lokálne či iba na Slovensku, no plánujú expanziu. Ak ovládate cudzí jazyk, môžete byť jej aktívnou súčasťou. 

Otvárajú bránu ďalšiemu vzdelávaniu

Ako raz niekto veľmi múdro povedal: človek sa učí celý život. Platí to aj pri jazykoch.

Mnohé inštitúcie vyššieho vzdelávania, napríklad univerzity, vyžadujú pri prijatí aj doklad o znalosti jazyka – najmä pri odboroch, kde je takáto znalosť nevyhnutná. Certifikát o absolvovaní kurzu vám v takom prípade môže padnúť vhod.

Svoje o tom vedia aj mnohí Slováci, ktorí sa rozhodli študovať v zahraničí. Súčasťou prijímacích kritérií je nezriedka aj potreba zdokladovať svoje jazykové znalosti. Ako na to? No predsa certifikátom!

Netýka sa to však iba vysokých škôl a univerzít. Mnoho podnikateľov sa počas práce rozhodne pre postgraduálne štúdium, napríklad MBA (Master in Business Administration). Ak sa rozhodnú získať ho v zahraničí, inštitúcie poskytujúce tento typ vzdelávania často požadujú doklad o jazykových schopnostiach.

VEDELI STE, ŽE: v agentúre VEVE môžete absolvovať online kurz angličtiny s certifikátom? Vyberte si úroveň, formu a vhodný termín a vaša cesta za perfektnou „ingliš” sa môže začať!

Sťahujete sa za hranice? Certifikát môže pomôcť

Dnes je už – čisto teoreticky – relatívne jednoduché vysťahovať sa zo Slovenska za hranice aj vtedy, ak neovládate cudzí jazyk. O niečo náročnejšie je to však už s adaptovaním sa a najmä hľadaním práce.

Firmy v zahraničí budú totiž na pôvodne cudzích štátnych príslušníkov nazerať prísnejšie, ako na miestnych obyvateľov. Do ich hľadáčiku sa dostanú najmä tí, ktorí už ovládajú jazyk krajiny, v ktorej sa nachádzajú. Ide o ďalší prípad, kedy jazykový certifikát môže výrazne zvýšiť vaše šance na úspech.

Vedeli ste však, že napríklad v Austrálii či Kanade sú znalosti jazyka dôležité už pri sťahovaní sa? Tieto krajiny totiž používajú tzv. imigračný bodový systém, na základe ktorého rozhodujú, či žiadateľovi udelia povolenie na pobyt.

Robia tak preto, aby spomedzi množstva žiadateľov o povolenie či potenciálne aj občianstvo vyfiltrovali tých, ktorí majú najvyššie predispozície úspešne sa adaptovať na miestny spôsob života a na pracovnom trhu. 

Jazykové znalosti a certifikáty vám v tomto prípade doslova môžu nahrať body. 

Certifikát je dôkazom úspechu

V neposlednom rade je certifikát o absolvovaní jazykového kurzu tiež potvrdením toho, že ste do výučby investovali čas, snahu a energiu. A o čom by to bolo, ak by ste to nemohli aj patrične preukázať? 

Certifikát z angličtiny sa totiž skvelo vyníma nielen v životopise, ale aj na stene kancelárie, či doma na poličke. Ide o memento úspechu, ktoré si každý absolvent, bez výnimky, zaslúži.

Nehovoriac o tom, že osvojovať si cudzí jazyk je samo o sebe obohacujúcou skúsenosťou. Ide o jeden z najlepších spôsobov ako si rozšíriť obzory, spoznať nové kultúry, ale aj nadväzovať kontakty s ľuďmi za našimi sociálnymi obzormi.

Jazykový certifikát je tiež dôkazom odhodlania. Na absolvovanie kurzu sú potrebné nielen čas a snaha, ale aj vytrvalosť, trpezlivosť a chuť do učenia sa. Ten, komu v osobnostnej výbave tieto vlastnosti nechýbajú, to má spravidla v živote pri presadzovaní sa o niečo jednoduchšie. 

Chcete získať certifikát z angličtiny, nemčiny, francúzštiny či niektorého z množstva iných cudzích jazykov? Ste na správnom mieste. V agentúre VEVE ponúkame široký výber kurzov, z ktorých si vyberie naozaj každý

Prvý krok urobte tu